Uncategorized

Instrukcja czyszczenia i pielęgnacji sztucznej trawy

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Instrukcja czyszczenia i pielęgnacji sztucznej trawy

Wiele osób przed zakupem sztucznej trawy zastanawia się jak dbać o nią tak by jak najdłużej wyglądała jak nowa. W związku z tym dzięki uprzejmości Wikihow przygotowaliśmy opisy i ilustracje które pomogą przy pielęgnacji naszego kawałku ogrodu.

  • Odkurzacz do liści

Zarówno przy spadających liściach jesienią jak przy pyłkach czy innych stałych zabrudzeniach odkurzacz do liści spisze się idealnie i pozwoli szybciej oczyścić twoją trawę.

 

  •  Wąż ogrodniczy z regulowanym strumieniem wody lub myjka ciśnieniowa

Wąż ogrodniczy idealnie spisze się zarówno w kwestii nastroszenia włosia trawy do góry jak i usunie kurz i małe zabrudzenia z jej powierzchni. Pamiętaj że zbyt duże ciśnienie wody z bliskiej odległości może uszkodzić strukturę trawy. Jeśli stwierdzisz, że zabrudzenie jest na tyle duże że wąż nie da rady go wyczyścić użyj delikatnego detergentu z wodą i spróbuj zetrzeć go szmatką.

  • Miotła lub odpowiednie grabie to przyjaciele twojej trawy

Regularne szczotkowanie trawy spowoduje że będzie ona wyglądać świeżo i naturalnie. Pamiętaj że grabie których będziesz używać do trawy muszą być wykonane z gumy lub plastiku – nie mogą być wykonane z metalu bo mogą uszkodzić trawę ! Zaleca się szczotkowanie w jednym kierunku całego trawnika, spowoduje to że włosie będzie układać się w jednym kierunku przez co będzie wyglądać jednolicie i naturalnie.

 

  • Usuwanie cięższych zabrudzeń będzie proste za pomocą delikatnego detergentu i papieru

Zabrudzenia jak odchody zwierząt i inne ciężkie zabrudzenia zalecamy czyścić detergentem z wodą. Należy zmieszać odrobinę w oddzielnym pojemniku i ruchem ścierającym (Nie okrężnym!) próbować zebrać zabrudzenie. Powtarzać do pożądanego skutku. Pamiętaj aby nie używać zbyt dużej ilości detergentu – potem ciężko ci go będzie usunąć.

  • Usuwanie gumy do żucia z trawy sztucznej

To jedno z trudniejszych zadań przy użytkowaniu trawy sztucznej. Należy ostrym nożem złapać gumę od spodu w miarę możliwości i ściągać do góry wzdłuż źdźbła. W momencie jeśli to nie pomoże należy zmrozić gumę i ją skruszyć. Należy położyć więc na krótką chwilę na niej kostki lodu lub mrożonkę po czym powtórzyć proces z nożem.

 

  • Odkażanie sztucznej trawy

Ten punkt przeznaczony jest dla osób posiadających zwierzęta. Zalecamy regularne polewanie rozpylaczem octem z wodą w proporcjach 1:1 trawy w celu odkażenia jej. Po zabiegu zalecamy przelać trawnik dużą ilością wody w celu zredukowania zapachu octu.

 

  • Co robić by zachować trawnik w dobrej kondycji przez długie lata ?

Zaleca się szczotkowanie w celu nastroszenia włosia i zgarnięcia zabrudzeń po czym przelanie ją wodą aby usunąć kurz i mniejsze zabrudzenia. Pamiętaj, że jeśli zapomnisz zrobić to w 1 tygodniu to nic się nie stanie – trawnik nie zżółknie. Jest to głównie kwestia estetyki. Pamiętaj, że im bardziej trawa jest brudna tym trudniej jest ją umyć dlatego zalecamy mycie raz na 1-2 tygodnie.

  • Porada co do użytkowania w zimie

Mimo tego, że trawa jest odporna na mróz i śnieg to pamiętaj, że niska temperatura powoduje, że runo sztywnieje i jest bardziej narażone na łamanie niż w innych porach roku. Zaleca się zmniejszyć użytkowanie w czasie zimy. Jeśli użytkowanie jest konieczne zaleca się usunąć zalegającą warstwę śniegu (nie lodu!) ponieważ usuwając lód można przez przypadek wyrwać też kawałki trawy.

 

Tekst oraz zdjęcia zostały użyczone za zgodą i na zasadach wikiHow pod linkiem: https://www.wikihow.com/Clean-Artificial-Grass

Link do licencji: https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/legalcode[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 5 =