Uncategorized

Najczęściej popełniane błędy przy montażu trawy sztucznej

5 błędów, których nie warto popełnić przy montażu sztucznej trawy

5 błędów, których nie warto popełnić przy montażu sztucznej trawy to lista wszystkiego, czego warto unikać przy okazji montowania sztucznej trawy zarówno na zewnątrz, na tarasach i balkonach, jak i wewnątrz. Dzięki temu krótkiemu instruktażowi uda wam się uporać z wszystkimi problemami i wątpliwościami.

1 .Ruchoma powierzchnia przycinania

Pamiętajcie, aby przygotować sobie już na początku miejsce pracy. Powierzchnia, na której będziecie przycinać trawę musi być nieruchoma. W innym wypadku przycięcie może wyjść nierówne, co widoczne będzie w efekcie końcowym. Warto sobie pomóc, na przykład używając ciężkiego przedmiotu, który przytrzyma nam całość.

2. Brudna nawierzchnia

Wystrzegajcie się brudu na powierzchni, którą pokryć ma sztuczna trawa w wewnętrznym zastosowaniu! Może się to skończyć nierównym przytwierdzeniem jej do podłogi, a tym samym brzydkimi miejscami odklejenia, a nawet uszkodzeniem materiału od spodu. Pamiętajcie o dokładnym oczyszczeniu.

3. Używanie nieodpowiedniego spoiwa

Pamiętajcie, aby stosować atestowane i sprawdzone spoiwa, które łatwo nam utrzymają całość. Inaczej montaż może być nieudany i źle sprawdzi się na dłuższą metę. Doskonale sprawdzi się dwustronna taśma klejąca, którą znajdziecie w naszej ofercie w dziale akcesoriów. Polecamy również klej Uzin KR430, KR436 oraz kleje STAUF, które stabilnie przytwierdzą trawę do podłoża jak i sprawdzą się do rozprowadzenia na taśmie na łączeniach.

4. Nieprzygotowanie nawierzchni zewnętrznej

Nie zapominajcie o tym, aby zewnętrzny montaż rozpocząć od porządnego wyrównania powierzchni, dokładnie usuńcie pozostałości naturalnej trawy, a także spulchnijcie ziemię i ją wyrównajcie. Potem należy ją dokładnie ubić, aby zlikwidować nierówności i stworzyć stabilne podłoże oraz zamontować geowłókninę.

5. Pominięcie specjalistycznego podłoża

Jeśli pominiecie geowłókninę, sztuczna trawa nie spełni swojego zadania i nie rozłoży się gładko i równo na ziemi. Czynniki zewnętrzne będą oddziaływać na trawę sztuczną i dzięki zastosowaniu geowłókniny, unikniecie ich negatywnym skutkom. Nie powinniście również pominąć etapu przytwierdzania jej do ziemi. Do tego celu świetnie nadają się pręty mocujące do montażu które można znaleźć w naszym sklepie w dziale akcesoriów.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży – odpowiemy na pozostałe pytania !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 1 =