Uncategorized

Trawa sztuczna to produkt ekologiczny

Trawa sztuczna to produkt ekologiczny

Trawa sztuczna to produkt ekologiczny. Sztuczna trawa jest rozwiązaniem ekologicznym, które pozwala nam paradoksalnie dbać o naturalną zieleń i środowisko naturalne. Jest ona dużo mniej ekspansywna, jeśli chodzi o zużycie surowców deficytowych. Nasza trawa nie wymaga bowiem podlewania, co generuje mniejsze zużycie wody. W dobie bardzo intensywnego wykorzystywania środowiska naturalnego jest to niezwykle istotne. Wraz z wodą świeżej trawie dostarczamy sztuczne nawozy i środki chwasto- oraz owadobójcze. Te z kolei wnikają do wód gruntowych, co sprawia, że skażenie na planecie jest coraz większe. Z pewnością nie służy to ani naszemu zdrowiu, ani tym bardziej naszej planecie. Oszczędźmy sobie tego i zdecydujmy się na sztuczną trawę.

Doskonale sprawdza się ona również z innych powodów. Sztucznej trawy nie musimy kosić, dzięki czemu nie zużywamy szkodliwych paliw czy prądu, a tym samym nie emitujemy spalin do i tak mocno zanieczyszczonego powietrza. Czas koszenia naturalnych traw to również bardzo nieprzyjemny okres dla alergików, którym możemy oszczędzić nieprzyjemności. Decydując się na sztuczną trawę, rezygnujemy z koszenia, które jest również rozpraszające dla pracowników biur, uczniów czy studentów, jest poza tym nieopłacalne ze względu na ciężką fizyczną pracę, za którą dostaje się niewielką płacę.

Warto również wspomnieć, że sztuczna trawa to produkt biodegradowalny, zaś do jej utylizacji nie potrzeba palenia (jak nierzadko ma to miejsce w przypadku naturalnych traw), które często prowadzi do niekontrolowanych pożarów i mocno nadwyręża naturalną florę i faunę danego terenu. Sztuczna trawa poza tym powstała z substancji bezpiecznych dla środowiska, nie zawiera żadnych surowców rakotwórczych i spełnia bardzo rygorystyczne normy jakościowe, posiada poza tym cały szereg atestów, dzięki którym mamy pewność, że jest ona bezpieczna dla nas i dla środowiska. Sztuczna trawa zakupiona raz może nam służyć bardzo długo i nie wymaga pielęgnacji, która generuje dodatkowe koszty, nie tylko ekonomiczne, ale również ekologiczne. Warto rozważyć takie rozwiązanie już dzisiaj. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + dziewięć =